לוגו רילוק

גורמים לנשירת שיער

אין ספק כי כל מי שסובל משיער דליל, התקרחות, או תופעה דומה, מחפש לדעת מה הם גורמים לנשירת שיער. על מנת להבין מעט יותר בתחום, ולהכיר גורמים לנשירת שיער, חשוב לערוך שיעורי בית בנושא, ולקרוא מידע. כמו כן, בשביל להכיר גורמים לנשירת שיער תוכלו גם לפנות לרופא שלכם, שיערוך בדיקות ואבחון, ויוכלו לאתר את מקור הבעיה ולהסביר לכם באופן מקצועי על הנושא. ניתן לראות כי נשירת שיער הינה תופעה אשר נפוצה במיוחד הן אצל נשים והן אצל גברים. רבים לא יודעים זאת, אך כולנו נולדים למעשה עם כמות זקיקים מסוימת, כאשר בכל זמן שהזקיק קיים, השיער ימשיך לגדול ולצמוח. קיימים גורמים לנשירת שיער שהם פנימיים, וקיימים גורמים חיצוניים. חברת RELOOK מציעה לקהל הרחב טיפולי השתלת שיער ברמה הגבוהה ביותר כיום בשוק, במיטב המרפאות ועל ידי הרופאים הטובים ביותר. 

אז מה יכול להוביל לנשירת שיער?

כאמור, השאלה מה גורם לנשירת שיער מעסיקה אנשים רבים, ובצדק. חשוב להכיר את הגורמים השונים. ריכזנו כמה גורמים מרכזיים עבורכם:

  1. גנטיקה: לפי הנתונים, יותר ממחצית מהגברים בעלי נטייה גנטית לנשירת שיער. אצל נשים לעומת זאת, התופעה קיימת גם, אך במידה פחותה. 
  2. גיל: נשירת שיער הינה תופעה נפוצה במיוחד בגיל מבוגר. 
  3. מחלות עור שונות: יכולות להוביל לנשירת שיער והתקרחות, זאת בעקבות שיבוש באיזון העור שהמחלה יוצרת. 
  4. תרופות: שימוש כרוני בתרופה כזו או אחרת, יכול להוביל לתופעות לוואי שונות, כאשר אחת מהן היא נשירה דרמטית בשיער. 
  5. חוסר איזון הורמונלי: חשוב לדעת כי האופן בו השיער צומח תלוי במידה רבה וישירה בהורמונים השונים בגופנו. בהתאם לכך, שינוי הורמונלי כזה או אחר יכול להוביל לנשירת שיער. מקרים של חוסר איזון יכול לנבוע בעקבות הריון, חוסר איזון בבלוטת התריס, וכדומה. 
  6. מתח: לחצים ומתחים עלולים להוביל לנשירת שיער מוגברת.
  7. תזונה לא מאוזנת: במקרה בו לגוף חסרים מינרלים, וויטמינים, ודברים נוספים, קיים סיכוי גבוה לנשירת שיער. 
  8. רעלים: חשיפה לזיהום אוויר, וזיהומים שונים נוספים, מסוכנים במיוחד לקרקפת שלנו. חומרים מסוג זה יכולים לגרום לנשירה של השיער. 
  9. נזקים קוסמטיים שונים: נזקי שמש, החלקות, צביעת שיער, וכדומה, פוגעים באופן ישיר וניכר בצמיחת השיער, ואף מעודדים את תהליך הנשירה. 

בשנים האחרונות, יותר ויותר פונים לטיפולי השלת שיער על מנת לטפל ולקבל מענה לתופעת התקרחות. חברת RELOOK גאים להתמחות בתחום זה, ולהציע את הטיפולים הטובים ביותר בחו״ל, אשר מתבצעים אך ורק על ידי רופאים מן השורה הראשונה. 

גלילה למעלה דילוג לתוכן